Comité Colbert

Dr Irena Eris w Comité Colbert

Comité Colbert to ekskluzywny klub założony w 1954 roku przez Jeana-Jacquesa Guerlaina – twórcę słynnej firmy kosmetycznej. Do niedawna komitet zrzeszał wyłącznie ekskluzywne francuskie marki

  • takie jak m.in. Boucheron, Cartier, Chanel, Dior, Hermès, Hotel Ritz, Louis Vuitton, szampan Veuve Clicquot – oraz prestiżowe instytucje kultury,
  • m.in. Luwr, Operę Paryską czy Comédie-Française francuski teatr narodowy. Dopiero w 2011 roku do tego grona dołączyły cztery marki europejskie.

 
W 2012 roku, również marka Dr Irena Eris została przyjęta w poczet instytucji kultury i światowych marek, które działają, aby poszerzać i promować idee związane z luksusem, pięknem i ekskluzywnością. Dr Irena Eris jest jedyną polską marką przyjętą do grona europejskich członków Comité Colbert.
 
“Naszym pragnieniem było otwarcie drzwi dla luksusowych marek z innych krajów europejskich, aby wzmocnić głos naszego sektora – jest to atut wzrostu konkurencyjności – wobec Unii Europejskiej i jesteśmy szczęśliwi, że możemy przyjąć Dr Irenę Eris, która podziela wartości bliskie Comité Colbert”.
 
Elisabeth Ponsolle des Portes, Prezes i Dyrektor Generalny Comité Colbert.