Śpij spokojnie

Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE Nutri Ritual

Aktywna praca komórek trwa całą noc. Podczas snu najintensywniej wydzielają się hormony odpowiedzialne za odnowę organizmu, również skóry. Dodatkowo organizm pozbywa się toksyn. Wtedy to następuje wchłanianie składników aktywnych zawartych w zastosowanych preparatach. Odnawiają się włókna podporowe skóry, odbudowuje się naskórek, a także wyrównuje się poziom wody w organizmie. Następuje też dotlenienie organizmu, przez co tkanki są bardziej plastyczne. Kiedy odpoczywasz, skóra musi usunąć szkodliwe substancje nagromadzone w ciągu dnia, uzupełnić niedobory wody i składników odżywczych oraz naprawić uszkodzenia.

Dlatego do nocnej pielęgnacji stworzone zostały zupełnie inne kremy niż te przeznaczone do stosowania w ciągu dnia, kiedy ważniejsze są ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz właściwe napięcie, jędrność, zmatowienie lub rozświetlenie. Nocą należy przede wszystkim wspomóc naturalną zdolność skóry do regeneracji i odbudowy. W nocy komórki naskórka intensywnie się namnażają – ich podział może być nawet 10-krotnie szybszy niż w ciągu dnia. Skóra jest też dobrze ukrwiona i dotleniona, a oczyszczona z makijażu o wiele lepiej wchłania składniki aktywne.

Dla osób borykających się z nadmiernym wysuszeniem skóry i uszkodzeniem ochronnego płaszcza lipidowego najlepsze będą kremy zawierające takie składniki jak kwas hialuronowy, ceramidy, oleje roślinne (monoi, z masłosza, brzoskwiniowy, sojowy). Osoby mające problem z utratą elastyczności skóry i pojawianiem się zmarszczek powinny natomiast wybierać kremy z peptydami, witaminami C i E oraz takie, dzięki którym można wykonać automasaż w warunkach domowych.

Podziel się na: